Форум Моја Забава
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


mojazabava
 
HomePortaleGalleryБарајLatest imagesРегистрирајте сеВлез

 

 Windows Vista - разочарување на годината

Go down 
АвторПорака
Sky
Admin
Admin
Sky


Број на мислења : 313
Age : 34
Location : SuOtO MaALo
Registration date : 2007-10-08

Windows Vista - разочарување на годината Empty
ПишувањеПредмет: Windows Vista - разочарување на годината   Windows Vista - разочарување на годината EmptyНед Дек 23 2007, 13:11

Кога повеќето корисници ја прогласиле Windows Vista за едно од најголемите разочарувања на годината, до истиот заклучок дошол и познатиот PC World, чии што тим вели вака: Виста не е ужасна, но не е нешто посебно добра.

Тоа што Виста на пазарот се појавила кон крајот на 2006 година не може да промени еден друг факт, а тоа е дека 2007 година би требала да биде година на Windows Vista.

Сепак, многу луѓе, верни корисници на Микрософт немале голема желба да ја инсталираат на својот компјутер, факти преку кој може да се види нејзиниот низок рејтинг.

Истата оценка доаѓа и од PC World каде се вели дека Windows Vista не ги исполнил очекувањата на корисниците. Како што се вели, Вистата е поспора од XP, многу апликации и хардвер сеуште не работат како што треба, многу е скапа, и многу битни новитети во последните фази на развој се едноставно исфрлени.

Како добра страна што ја наведува PC World е Аеро пребарувањето и безжичното поврзување - секако доколку се обидете за поврзете малку покомплицирана мрежа, малку ќе се заплеткате.

Од PC World се вели дека по правило на инерција Виста наскоро ќе започне да доминира на пазарот со оглед на тоа дека повеќето нови компјутери се испорачуваат со неа, што повеќе може да се земе како тажна отколку добра вест.
Вратете се на почетокот Go down
 
Windows Vista - разочарување на годината
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Windows Vista
» WINDOWS

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Форум Моја Забава :: Компјутери :: Компјутери-
Отиди до: